Burun estetiği
Burun estetiği
Burun estetiği
Burun estetiği
Burun estetiği
Dikkat edilmesi gerekenler
Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Etmeli?

Tıbbı açıdan ameliyat sırasında tampon kullanılması gerekebilir. Tamponun alınış süresi, ameliyatı gerçekleştiren cerrahınızın kararı ile olur. Doktorunuzun bilgisi dışında başkası tamponunuzu çıkarmamalı. Tamponlardan dolayı boğazınızda kuruluk hissi, hafif yanma ve boğaz ağrısı olacaktır. Bu yakınmalarınız genel anestezi sırasında yerleştirilen anestezi tüpü nedeniyle de 3-4 gün kadar sürebilir.. Ameliyat sonrası ağrı genelde olmamaktadır. Ağrısı olan kişilere ağrı kesici verilmektedir. Ameliyat sonrasında burun tıkanıklığınız birkaç gün devam edebilir, bu durum normal bir süreçtir. İlk günden sonra hastalar duruma alışmaktadır. Operasyon sonrasında burnunuzun üstünde plastik atel-alçı konulabilir.. Burun ameliyatınızdan 7 gün sonra alınır.

Günlük aktivitelerinize elbette devam edebilirsiniz, ameliyat sonrası ilk 6 hafta içerisinde eğer bir deniz tatili planladıysanız, yüzünüzü ve özellikle burnunuzu büyük bir şapka yardımıyla güneşten korumalı ve 50 faktör güneş kremini gün içerisinde bir kaç defa yüzünüze ve burnunuza uygulamalısınız. Güneş gözlüğü takmayın. Gözlerinizi güneş ışınlarından korumak istemeniz elbette çok önemli ama ameliyat sonrası burnunuzun iyileşme süreci de en az o kadar önemli. Bir şapka yardımıyla gözlerinizi güneş ışınlarından korumanız oldukça kritiktir. Güneş gözlükleri burnunuzun üzerine baskı uygular ve iyileşme sürecinde bu durum burunda deformasyona sebep olmaktadır.  Ameliyat sonrası erken dönem yüzmek buruna farklı açılardan pek çok zarar verebilir. Klor ve tuzlu su burun kanalında tahriş ve enfeksiyona sebep olabilir ya da yüzünüze gelebilecek bir dirsek darbesi olumsuz sonuçlara neden olabilir. Bazı spor aktivitelerinden kaçının.

Burun Estetiğinden Sonra Neler Yaşanır?

Ameliyatın tamamlanmasının ardından burun bölgesine kazandırılan şeklin korunması için bazı silikon tabakalar ve bantlar kullanılabilir. Bu malzemelerin 2 hafta süreyle korunması gerekiyor. Ameliyatın olduğu geceyi klinikte geçirmeniz gerekeceği için ameliyata hazırlıklı gelmenizde fayda var. Endişe yaratabilen morluk ve şişlik görünümü ise soğuk kompres ile azaltılabiliyor. Burun estetiği sonrasında morluklar ve şişlikler 3 ila 4 gün sonrasında kendiliğinden azalarak ortadan kaybolacaktır. Ameliyat esnasında burun bölgesine nasıl bir müdahale yapıldığına bağlı olarak morluk ve şişliklerin seviyesi de değişir.

Ameliyattan Sonra Dikişler Ne Zaman Alınır?

Rinoplasti hem açık hem de kapalı yöntemle uygulanabiliyor. Eğer açık teknik ile burun estetiği yapılmışsa kullanılan dikişler de 1 ila 2 hafta sonrasında alınır. Hastanın iyileşme süresine göre dikişlerin ne zaman alınacağı değiştiğinden net bir süre belirtemiyoruz. Kapalı teknikle gerçekleştirilen burun estetiği ameliyatlarında ise kesi uygulanmadığı için dikiş de atılmıyor. Bazı durumlarda vücutta kendiliğinden eriyen dikip ipleri kullanılabiliyor. Bu durumda dikişlerin alınmasına gerek kalmıyor.

Ameliyat Sonrası Burun Masajı

Burun masajı ödemlerin daha hızlı çözülmesini sağlar. Masajı bir nemlendirici krem ile aşağıdan yukarıya doğru yapabilirsiniz. Günde 2 defa, 2 dakika süreyle yapılması yeterlidir. Bu konuda bir standart olmadığı, her vaka için ayrı bir masaj tekniği kullanılması gerektiği bilinmelidir. Hatta bazı ameliyatlardan sonra masaj sakıncalıdır. Bu konuda doktorunuzun yönlendirmelerini dikkate almalısınız.

ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞMEMİZE GELEREK 3D SİMÜLASYON İLE ÖNCESİ SONRASI GÖRÜNTÜNÜZÜ İNCELEYEBİLİRSİNİZ.
Adres : Gazi Blv. No: 56-58 Çankaya / İZMİR
Tel : 0232 425 31 31
WhatsApp : +905424253130
Email : info@cankayatip.com
Burun estetiği /cankayatip
Burun estetiği /cankayatip
Burun estetiği /cankayatip