Burun estetiği
Burun estetiği
Burun estetiği
Burun estetiği
Burun estetiği
Burun Estetiği Nedir?
Burun Estetiği Nedir?

Burnun yeniden şekillendirilmesini sağlayan işleme ‘Rinoplasti Operasyonu’ adı verilmektedir. Burun, üç boyutlu yapısı ve yerleşim yeri nedeniyle yüzün en dikkat çekici noktalarındandır. Bu nedenle cerrahi işlemlerin çok dikkatli ve titizlikle yapılmasını gerektirir. Burun yüzün orta bölümünde yer alan fonksiyon olarak hava pasajını sağlayan organdır. Estetik burun ameliyatını yaparken bu konuya dikkat etmek gerekmektedir. Ayrıca bozuk olan fonksiyonlar aynı ameliyat sırasında düzeltilmelidir.  Burun dışında aksta eğrilik, burun dışında aşırı kemik, burun ucunda deformasyonlar aynı zamanda burun içi fonksiyonlarını da etkileyebilir. Burun dışını gerek kozmetik, gerek fonksiyonel açıdan düzeltmenin doğru zamanı içini düzeltirken olmaktadır. Burun içi ve dışı bir bütündür. Burun estetiği ameliyatları ağrılı ameliyatlar değildir, 7 gün alçı 2 gün burun içi tamponu gerektirir. Açık teknik ile burun estetiği burun ucuna ve septuma tüm olarak daha hakim olunduğundan tercih edilmektedir.

Burun estetiği, ülkemizde en sık gerçekleştirilen estetik operasyon türleri arasında yer almaktadır. Tıp literatüründe nazoplasti veya rinoplasti olarak adlandırılan bu operasyon sayesinde doğuştan meydana gelen veya sonradan oluşan burun şekil bozuklukları giderilerek kişilerin daha rahat solunum yapabilmeleri sağlanmaktadır. Bu operasyon kişisel tercihlere bağlı olarak gerçekleştirilebileceği gibi sağlık problemleri neticesinde de gerçekleştirilmektedir.

Burunda meydana gelen şekil bozuklukları bazen yalnızca estetik kaygılarla giderilmek istenirken bazen de sağlıklı şekilde solunum yapma imkanını kaldırdığı için giderilmektedir. Burun içinde gerçekleşen kemik eğilmeleri veya kıkırdak yapılarında bozukluklar kişinin sağlıklı nefes almasına engel olmaktadır. Sağlıklı nefes almaya engel olmanın yanı sıra kişinin burnunda meydana gelen şekil bozukluklarının da temel nedeni olmaktadır. Rinoplasti, burnun mevcut görünüm ve fonksiyonlarını iyileştirmek amacıyla burnun kemik ve kıkırdağını yeniden şekillendirilerek yapılan güvenli ve komplikasyonları olmayan bir uygulamadır. Rinoplastinin hedefi yüzün diğer özellikleriyle uyum sağlamak üzere burnun estetik olarak düzeltilmesidir.

Burnunuz yüzünüzle uyumlu olmalıdır. Eğer burnunuzda göze hoş gözükmeyen bir kemer varsa, burnunuzun uç kısmı aşırı derecede sarkıksa veya burnunuzun fazla kalın veya ince olmasından ötürü burnunuz yüzünüzün geri kalanıyla orantısız görünüyorsa, rinoplasti bu sorunların aşılması için mükemmel bir çözümdür. Rinoplasti (burnun yeniden şekillendirilmesi) görünümünüzü değiştirerek özgüveninizi arttırabilir ve sağlığınıza olumlu yönde katkıda bulunabilir.
Adres : Gazi Blv. No: 56-58 Çankaya / İZMİR
Tel : 0232 425 31 31
WhatsApp : +905424253130
Email : info@cankayatip.com
Burun estetiği /cankayatip
Burun estetiği /cankayatip
Burun estetiği /cankayatip